Każdy, kto pasjonuje się domową uprawą roślin, wciąż poszukuje oryginalnych i ciekawych gatunków. Z pewnością do tych, które wywierają, spore wrażenie można zaliczyć rośliny egzotyczne. Wiele ich odmian można posiadać w domu. Mowa o roślinach egzotycznych doniczkowych, które zostały przystosowane do warunków panujących we wnętrzach. Stanowią nietuzinkową ozdobę i pozytywnie wpływają na domowy klimat. O jakich właściwie kwiatach mowa? Jakie ich gatunki wybierać, by stworzyć w swoich czterech kątach namiastkę prawdziwej egzotyki?

Egzotyczne kwiaty doniczkowe!

Wszelkie palmy, draceny i kaktusy prezentują się wyjątkowo egzotycznie. Ciekawymi i pożądanymi roślinami z tej kategorii są także drzewka bonsai. Do tego warto wspomnieć o popularnych fikusach. Generalnie wybór kwiatów egzotycznych, które można, hodować w domowych warunkach jest naprawdę spory! Poznajmy zatem topowe gatunki, które powinien posiadać każdy kolekcjoner roślin doniczkowych.

  • Sansewieria cylindryczna to minimalistyczna, a zarazem efektowana roślina doniczkowa. Osiąga wielkość 20-30 cm i nie jest zbyt wymagająca w uprawie.
  • Aloes drzewiasty jest wyjątkowo efektowny, gdy zakwita. Wówczas jego piękne czerwone kwiaty unoszą się na długich łodygach ponad mięsiste liście.
  • Trzykrotka 'Nanouk’ to niewielki domowy kwiatek, który charakteryzuje się bujnym i rozłożystym pokrojem. Jego liście pokryte są barwnymi smugami, co dodaje temperamentu.
  • Dracena Lemon Lime. Swoją nazwę zawdzięcza jasnozielonemu ubarwieniu liści. Przyciągająca uwagę eleganckim pokrojem i gęstymi, rozkładającymi się liśćmi.
  • Strelicja królewska! To roślina wieloletnia, która rozkwita do dużych rozmiarów. Wyróżnia się pięknymi pomarańczowo-niebieskimi kwiatami, które przypominają ubarwienie rajskich ptaków.
  • Palma Daktylowa, jest niezwykle efektowna! Rozrasta się do dużych rozmiarów, fantastycznie uzupełniając wnętrze. Ma mocno egzotyczną formę i duże rozłożyste liście.
  • Maranta, to roślina o zachwycających, wielobarwnych liściach, które charakteryzują się ciekawym wzorem. Ten kwiat może stanowić piękną ozdobę wnętrza.
  • Bonsai Ficus, czyli karłowate drzewo w płaskim naczyniu. Prezentuje się ono bardzo oryginalnie i egzotycznie. Zachwyca już sam pień drzewka, jak i pięknie połyskujące, drobne liście.